*}

Wirtualne Biuro, o co chodzi?

Każda spółka prawa handlowego oraz jednoosobowa działalność gospodarcza, powinna posiadać adres. Zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych, zgłoszenie spółki do sądu rejestrowego powinno zawierać adres spółki. W codziennym obrocie gospodarczym siedziba jest bardzo często mylona z adresem. Siedzibą jest miejscowość, w której ma siedzibę jej organ zarządzający, przykładowo siedzibą może być miasto, a nawet wieś. Natomiast adres jest doprecyzowaniem siedziby, tj. ulica oraz numer lokalu, pod którym została zarejestrowana spółka bądź jednoosobowa działalność gospodarcza. Ze względów praktycznych, aby nie istniała potrzeba jej zmiany, w treści umowy spółki nie podajemy adresu.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro, potocznie zwane e-biurem, jest usługą (na zasadzie wynajmu adresu dla firmy) polegającą na pełnym outsourcingu obsługi biurowo-administracyjnej. Wirtualne biuro jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które wykonują pracę zdalną, freelancerów, copywriterów, start-upów i wielu innych.

Zalety wirtualnego biura

Na początkowym etapie prowadzenia działalności gospodarczej, pokrycie kosztów wynajmu powierzchni biurowej oraz opłacenie pracownika administracyjnego, odpowiedzialnego za odbiór korespondencji oraz jej prawidłowy obrót, może okazać się nieopłacalne. 

Co więcej, nie każdy przedsiębiorca chce ujawniać swój prywatny domowy adres w rejestrze przedsiębiorców. Z kolei przy wynajmowanym mieszkaniu musielibyśmy uzyskać zgodę na możliwość rejestracji firmy, spółki pod wskazanym adresem zamieszkania. Wielu właścicieli lokalów nie wyraża na to zgody.

Alternatywą jest skorzystanie z usługi naszego wirtualnego biura, którego roczny koszt może odpowiadać wysokości jednomiesięcznego czynszu najmu prywatnej powierzchni biurowej. W zależności od wybranego pakietu, oferujemy adres rejestracyjny, odbiór korespondencji urzędowej oraz firmowej, którą następnie skanujemy i przesyłamy droga mailową. Ponadto, dysponujemy salami konferencyjnymi, które udostępniamy naszym klientom, celem przeprowadzenia spotkań ze swoimi kontrahentami.

Przedsiębiorca, który będzie chciał zarejestrować swoją spółkę jako podatnika podatku VAT krajowego lub UE, będzie musiał obligatoryjnie do zgłoszenia załączyć tytuł prawny do lokalu, pod którym została zarejestrowana spółka, pod rygorem odmowy wpisu na białą listę podatników VAT, VAT VIES i choć w praktyce zdarzało się, że organy podatkowe nieprzychylnie patrzyły na spółki posiadające swoje adresy w ramach wirtualnego biura, to zaznaczyć należy, że orzecznictwo sądów wskazuje, że miejsce rejestracji siedziby w ramach wirtualnego biura nie może być przesłanką skutkująca odmową zarejestrowania podatnika do VAT.

Jak wybrać wirtualne biuro?

Decydując się na wirtualne biuro, należy rozważyć adres, pod którym chcemy zarejestrować naszą firmę. Wielu przedsiębiorców, przy wyborze adresu wirtualnego biura kieruje się możliwością umieszczenia prestiżowego adresu w stopce, na wizytówce, papierze firmowym lub na innych materiałach firmowych.

Wybór prestiżowego adresu w centrum Warszawy, może pozytywnie wpłynąć na wizerunek spółki. Ponadto lokalizacja firmy ma wpływ na to, pod jaki Urząd Skarbowy będziemy podlegać.

Podsumowując, wirtualne biuro oferuje rozpoznawalny adres w prestiżowej okolicy, który kojarzona jest z biznesem. Wirtualne biuro, pomoże Ci w optymalizacji kosztów wynajęcia przestrzeni biurowej. Decydując się na skorzystanie z naszej usługi wirtualnego biura, możesz liczyć na pełne wsparcie, w różnych płaszczyznach ? od porad prawno-podatkowych, po usługi księgowe. Ponadto oferujemy swoją pomoc, przy rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej oraz spółek prawa handlowego, a także doradzamy przy wyborze najlepszej formy prawnej.

Gwarantujemy profesjonalną pomoc, którą świadczymy przy zachowaniu najwyższych standardów, do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, stawiając na pierwszym miejscu jego potrzeby, jest to dla priorytet.

OFERTA

Oferujemy usługę wirtualnego biura, w poniższych adresach:

  • ul. Poznańska 16/4 w Warszawie
  • ul. Kościuszki 43 w Markach
  • ul. Lipowa 45 w Białymstoku
  • ul. Przejazd 3/5 w Wołominie

 Proponujemy jeden z trzech poziomów świadczenia usług:

 

 Marek Owłasiuk

Pliki do pobrania

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.